Často kladené dotazy

Je rychlost internetu garantovaná?

Nabízené rychlosti jsou garantovány přímo ve smlouvě, a to prostřednictvím SLA 95% (95% času je garantováno dosažení plné rychlosti).

Uplatňujete FUP?

FUP ani žádné jiné datové limity neuplatňujeme. Stahování dat není nijak omezeno či penalizováno.

Jakou technologií je realizováno připojení?

Pro připojení koncových zákazníků je používána technologie pasivní optické sítě FTTH (GEPON, 10GEPON) prostřednictvím optického vlákna vedeného až do bytu k ONU jednotce (modemu).

Jaké jsou výhody optické pasivní sítě?

Výhodou jsou zejména vysoké přenosové rychlosti (typicky 1 - 10 Gbit/s) a nízkých latencí (odezvy), čímž je možné nabízet velice kvalitní a spolehlivé připojení. Nespornou výhodou je absence napájení v celé délce trasy optického vedení mezi datovým centrem (ústřednou) a koncovým bodem sítě (zásuvkou umístěnou u koncového zákazníka), proto tedy není při zřizování domovní přípojky vyžadováno společné napájení v domě či zřízení odběrného místa elektřiny a je možné zároveň nabídnout vysokou garanci dostupnosti služeb. Další výhodou je maximální délka vedení mezi ústřednou a účastníkem, která může být až 20 km, a to bez vlivu na kvalitu dodávaných služeb

Jaká je latence připojení?

Latence (odezva) naší sítí do páteře českého internetu je pod 2 ms.

Je nutné mít ke sledování televize set top box?

Ano, ke sledování Opton IPTV je nutné k televizi připojit set top box.

Kolik stojí instalace bytové přípojky?

Zřízení bytové přípojky, která zahrnuje případnou instalaci jedné přípojky pro IPTV, je zdarma. Pokud budete chtít 2 a více přípojek pro IPTV, je tato další instalace zpoplatněna dle aktuálního ceníku.

Jak dlouho trvá instalace bytové přípojky?

Zřízení bytové přípojky trvá v průměru 2 - 3 hodiny v závislosti na technické náročnosti.

Jsou blokovány nějaké porty?

Ano, z bezpečnostních důvodů je blokován port 80 a port 23. Na vyžádání je možné je odblokovat.Copyright © 2012-2021 Opton s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Administrace | Kontakty |